Вашій увазі пропонуються м’ясні, і не тільки, продукти власного виробництва. Виготовляються ці наїдки, бо в кумів Юри і Михасика давно була мрія готувати для людей. Звичайно хочеться їм мати свій ресторан, але то недоступне задоволення ближчі пару років. Формат в якому зараз це все робиться, дозволяє охопити більшу кількість людей і по всій Україні. Крім того більшість із того що ми робимо - це традиційні українські рецепти які дійшли до нас від пращурів і відточувались не одну сотню років. І як показала практика, прищеплювати любов до української культури набагато легше з ковбасою чим без неї. Завдяки використанню віковічних рецептів, техніки виконання, як в давнину, і виключно природних продуктів, наші наїдки мають дуже яскраво виражений смак тих інгредієнтів з яких вони виготовляються. Дуже часто наші ковбаси порівнюють із традиційними іспанськими чи італійськими, але це традиційні поліські ковбаси, котрі завжди готувались на Різдво і до Великодня.
Ковбаса сиров’ялена пальцьопхана, традиційна. 410 грн кільо. 50-75 грн. за паличку. Пальцьопхана сиров’ялена ковбаса - вона саме така, як робили бабусі і прабабусі тих поліських майстрів, які тепер навчали нас. В цій покрученій життям ковбасі немає нічого окрім м’яса і натуральних спецій. Інколи трапляється зернятко чорного перцю, чи дірка, яка утворилася від процесу осушення. Без зайвих рюшечок і сентиментів. Тільки смак, який передали нам крізь століття. Ми доволі скромні і не будемо себе нахвалювати, бо то ж негарно на весь світ казати, що багато хто її називає божественною! Кобаса зроблена із свинячої шинки, рубана руками, мішана руками, пальцем пхана, - все як має бути, одним словом. Найкраще смакує з легким алкоголем, як то пиво чи вино. До горілки йде не зле, а то й краще, оскільки насичений смак відбірного м'яса та спецій створює неймовірний букет гастрономічної радості. Однієї палички достатньо на кілька літрів пива чи добру літру-другу горілки. Додам, що все робиться абсолютно без консервантів чи будь-яких інших домішок. Ми користуємось лише тим, що дає нам матінка природа. Такий підхід дає неймовірну перевагу у смакових якостях, але троха є недолік із тривалістю зберігання за невідповідних умов. Хоча недолік цей доволі аморфний, оскільки зазвичай наші наїдки з’їдаються в мить. Зазвичай в перший день, одразу після отримання. Дуже рідко доживають до наступного дня. Звичайно є люди, котрі можуть розтягнути задоволення на кілька днів. Але їхній силі волі і витримці можуть позаздрити герої Стетхема, Сталоне, Шварцнегера і ко.
М’яско, вуджене на зимно, 350 грн за кільо. 40-120 грн. за шмат. Полядвиця, різана тонкими смужками аби м’яско рівномірно і правильно прокоптилось. Завдяки багатогодинному контакту із холодним димом, м’ясо набуває благородного гранатового кольору. Боронь Боже класти на хліб! Ріжте тоненькими смужками і хай тане на язику. Ідеально до пива, червоного вина і файного товариства.
Сало, вуджене на зимно, 200 грн за кільо. 25-50 грн. за кавалок. Звісно, із м’ясною прожилкою. Мариноване у справжніх спеціях, копчене на справжньому холодному диму. Ідеально для того, аби надати стравам природнього аромату диму. Сало вудимо чимало годин. Завдяки концентрованому у собі димному аромату, - ідеально підходить для приготування страв. Воно набирається аромату диму, а потім віддає його ранковій яєчні, чи улюбленому капусняку, гості подивуються звідки у вашій зупці живе дух справжнього вогнища. А хто не любить витрачати час на харчотворення, той просто ріже його файними кавалками і смакує, отримуючи неймовірну порцію гастрономічної насолоди.
Ковбаса сиров’ялена пальцьопхана, з білими грибами. 490 грн кільо. 75-95 грн. за паличку. Сиров'ялена кобаска із сушеними боровиками. Абсолютний фаворит смаків кумівської колегіїї серед екперементальних (і не лише) видів. Цей вид пальцьопханої кобаси заслуговує, аби перед поїданням гурман насолодився її тонким лісовим ароматом. Виконуючи ваші кулінарні побажання, ми зменшили відсоток сала, порізали його дрібнішимим кубиками, а розмір кубиків відбірного м'яса збільшили вдвічі. Із трепетом і завмиранням, просимо до частунку…
Ковбаса сиров’ялена пальцьопхана, з гострим перцем, 420 грн кільо. 60-75 грн. за паличку. То є дуже файний різновид ковбаси від кумів. Робимо ми її вже не вперше, тому що людям дуже подобається ця прекрасна ковбаса із ароматною гостротою. Незважаючи на те, що ковбаска видалась не геть полум’яною, як може здатись читаючи, що ми туди додали. Натомість прекрасний післясмак ароматного перцю чілі вам гарантовано. Це нове слово в гостроті.
Ковбаса сиров’ялена пальцьопхана, з пармезаном. 450 грн кільо. 70-90 грн. за паличку. Кобаска із пармезаном, ще один приклад майстерності кумів. Сир пом'якшує смак м'яса і подекуди перетягує акцент на себе. Аби не було надто гостро, ми, вирахувавши відсоток солоності сиру, зменшили кількість солі у початковому фарші. Ну і гігантські кавалки добірного м'яса із поросячої дупці. До слова, у свинячій шинці - десятки м'язів, і в залежності від прижиттєвої активності, м'язи забарвлені від паперово-білого до темно-гранатового. Візьміть тоненьку скибку нашої ковбаски і придивіться крізь неї на сочеко... Інколи здається, що лише цих, не описаних у підручниках з кольористики, барв достатньо, аби бути ситим. Принаймні духовно...
Ковбаса сиров’ялена пальцьопхана, з блакитним сиром, 450 грн кільо. 65-85 грн. за паличку. Приготована аналогічно ковбасі з пармезаном, з не меншою, а то й більшою кількістю наснаги та любови. Неперевершений аромат сиру Дор Блю буде приємно наповнювати усе ваше яство смаком, апетитом і бажанням долучитись до прекрасного. Раніше ми її вже робили і цього разу вдосконалили, з врахуванням побажань наших постійних клієнтів.
Пекельний перець зелений такий як взимку, у консистенції соусу. 50 грн. за баночку 250 мл. Це перець чілі, спочатку підсмажений на грилі, потім закопчений на дубових дровах, з додаванням часнику і пари секретних інгpидієнтів. Все для того, щоб зберегти природний аромат і гостроту. Стане в пригоді для поціновувачів гострого і приготування страв.
Паштет домашній, 36 грн. за баночку 250 грамів. Не із фуагри, ну і слава Богу! Порося, яке віддало найкраще і найдорожче на жертовню нашого паштету, 100% виконало своє призначення перед Космосом, тому його можна їсти навіть вегетаріанцям, не бідкаючись про втрачене надаремно поросяче життя. Домашній, із додаванням вершкового масла і свіжих листочків тим’яну. Класична страва наших бабусь, яка не потребує видозмінення чи збагачення. Просто смачно. Годуємо ним своїх трирічних дітей. А це про щось тай каже.
Рієт з індички. 46 грн. за слоїчок 250 грамів. Кум Юрко то є чоловік з неоціненною жагою до прекрасного в гастрономії і не менш палкий прихильник експериментів. То що в нього ще руки золоті, то бонус. Ото так він усіх вразив своєю інтерпретацією традиційного французького рієту з качатини, що довів терени Львівщини до банального дефіциту качки. Але Юра не був би Юрком, якби не вигадав чогось оригінального... Отож вашій увазі наповнений традиціями Франції, досвідом поколінь українців і близькою до епатажу сміливістю Юрія Миколайовича, із його золотих рук до нас сходить шедевр гастрономії - рієт з індички. Це щось. Хоча ні. Це Щось з великої букви. Не знаю що зараз буде робитись з тими хто поціновував рієт з качатини, але більш ніж впевнений, що всі хто не наважувася скуштувати качачий рієт, через упередження чи брак сміловості перед невідомим, просто зобов'язані їсти його великими ложкам, щоб аж за вухами тріщало. Качка від індички доволі різниться, в основному тим, що качка літає сама, а індик хіба з допомогою доброго копняка. Так от, можна бути впевненим, що Юрко абсолютно знівелював своїми золотими руками цей фактор. Так само як своїми золотими ногами (футболіст він ще той), нівелює невміння літати не тільки індиків, але нечемних чи чужих, котів, малих і не дуже великих псів, всякого непотребу, як то невеличка дубова колода чи в недоречному місці залишений баняк/відро/мидниця. Смакуйте. Долучайтесь до вікових традицій та виплеканого досвіду справжнього гурмана.
Шкварки мелені з розмарином, 36 грн. за слоїчок 250 грамів. Результат безперервних експериментів від кумів-гурманів. Мало нам було неперевершених шкварок з підкопченим салом. Додали розмарину, файно перемололи, намастили на кусень чорного хліба і зрозуміли, що то всім дуже треба куштувати і насолоджуватись. Диво-шкварки.
Шкварки панські м'ясні, 46 грн. за баночку 250 грамів. Елітні шкварки, розміру XXL. Виготовлені із найкращих м'ясних шматків свиної почеревини. Із додаванням цибульки та кисло-солодких яблук. Найкрашще смакують розігрітими на паровій бані.
Язик з томіжьо, 49 грн за слоїк на 250 грамів. Коли зі Львова приїздила тітка Естеля, самотня мамина сестра, яка все своє життя прожила заради нас, - я знав, що скоро на нашій кухні запахне. Запахне духмяною травичкою, яку в моїй сім'ї називають "томіжьо". Насіння нашого томіжьо теж приплило з Уругваю 60 років тому. Протягом цих років моя сім'я щороку його висаджує і збирає свіже насіння. Згодом я дізнався, що наше томіжьо - не що інше, як чебрець чи тим'ян. Проте є між ними одна невеличка різниця - 60 років безперервної пам'яті. Тітка даввала томіжьо не до всього, - тільки до коронних страв, цінуючи кожен листочок, як шафран у давнину... Коли я поступив на журфак, я почав жити у тітчиній квартирі. Нині я усвідомлюю, що та освіта, яку я отримав на мікроскопічній хрущівській кухоньці - значно правдивіша і цінніша за ту, яку імениті професори втовкмачували у мою макітру протягом п'яти років. Пучиро, чєляко, каляфльори з сухарями, чураско, флян, томіжьо, млинці з акацією, хліб з грису, рижова каша з корицею, гісо… Спасибі за це моїй тітці Естелі. В кінці весни минув її день народження. Наприкінці літа мине рік, як її більше нема. Для мене вона назавжди буде ароматом розтертого в теплих долонях одинокого сухого листочка томіжя... Сьогодні Шкварка ділиться з Вами коронною стравою тітки Естелі: язиком з томіжьо, тушкованим в овочах. Цією стравою ми розпочинаємо ділитися із Вами сокровенним.
Яйця перепелині, мариновані в томатно-пікантному маринаді, 43 грн. Аби приготувати наші фірмові мариновані перепелині яйка, перш за все ми шукаємо кілька сотень вагітних перепілок. Збираємо їх до кола, розповідаємо масні анекдоти і показуємо ряд кумедних мініатюрок. У приступі сміху перепілки одночасно несуть яйка. Таким чином, усі яєчка виходять одинакової свіжості. Полупити за раз 800 яєчок, - нелегке завдання, для реалізації якого потрібен досвід, оптимізм і незламна віра, що нині ті яйка долуплятьсяІз цим завданням ідеально порається матуся Мірта. Тим часом ми відбираємо ароматні спеції, в серці яких палаючий вогник перчика. Краємо для смаку і краси трохи морквиці, часничку, чистимо медово-солодку цибульку-саджанку. Трохи часу, любові, згаданих інгредієнтів татоматного соку і наш пікантно-томатний маринад готовий! Для впевненості, - кілька годин стерилізації (адже консервантів і стабілізаторів ми не використовуємо). Ось і все. Незвично, пікантно, закусочно... Най смакує!
Маринована цибулька. 30 грн. за слоїк 250 грамів. Нашу мариновану цибульку ми готуємо із дрібненької цибулі-сіянки, яка перед весною набрала максимум життєвої енергії і солодкого сонячного соку. Травлячи анекдоти і співаючи патріотичних пісень, шкваркарі годинами вручну чистять цибулини. Заливаємо її нашим фірмовим кисло-солодким маринадом, зафарбованим синьою капустою у фіолетовий колір. Спробуйте цю вишукану закуску, яка може легко конкурувати із оливками чи корнішонами. Нетрадиційний, космічний вигляд фіолетової цибульки робить її незамінним інгредієнтом різноманітних канапе на патичках.
Конфітюр цибульковий, 46 грн. за слоїчок 250 грамів. Класичний додаток до страв у французів, як то кетчуп в американців чи соєвий соус в китайців, готується з додаванням натурального вина. Застосовується, як додаток до сирної тарелі, страв з птиці чи поверх паштетів. Звучить безумовно трохи по-піжонськи, проте - неперевершено, навіть слів бракує, щоб описати наскільки смачно. Скуштуйте й ви! І вже буде про що побалакати, коли випадково доведеться їхати в одному купе і Юлією Висоцькою чи Джеймі Олівером. Ну, чи Рататуй випадково до мишоловки втрапить Поекспериментуйте - може, Ви відкриєте нове поєднання смаків.
Полум'яний ревінь, 40 грн. за баночку 250 грамів.Новинка!!! То є воструватий сос, проміжний між геть лагідним зеленим перцем, сосом вострим і пекельним перцем, який ми робили ще в кінці листопада-початку грудня. Було би злочином не скористатись прекрасною порою кінця весни і початку літа, коли ревінь сповнений весняного аромату свіжості. Своїми золотими руками і досвідченою головою кум Юрко вкотре втнув гастрономічного шедевра. Хто при нагоді на у вихідний день кохається у вилазці на природу, до озера, в лісок чи ба просто ставить мангал на власному подвір'ї, на якому шкваркочить свіже м'ясо, перетворюючись у амброзію... Чудовий гострий сос "Полум'яний ревінь" додасть витонченого солодкуватого аромату гостроти. Для ґаздів і ґаздинь, може дуже стати в пригоді для приготування страв, котрі потребують природної вражаючої своєю ароматністю гостроти.
Мармуляда з румбамбару, 46 грн. за баночку 250 грамів. Як то частенько трапляється в нашому житті, найпрекрасніші моменти життя відбуваються в дитинстві. На селі особливо. А коли це початок червня, одразу після останнього дзвінка... Попереду три місяці канікул! Погода починає тішити правдивим теплим літом, трава м'яка і насиченого, ще весняного, кольору. До перших врожаїв яблук, порічок, аґрусу, малини, вишні, черешні, груш, слив, аличі і т.д. ще доволі далеко. От тут то нам в пригоді і стає традиційний ревінь або румбамбар, як його називали ще мабуть прапрабабці моєї бабусі. В моєї бабусі був культ вирощувати все що тільки можна, від картоплі, до троянд, хризантем, півоній та гладіолусів. Тому землі оброблялось багато і дуже відповідально. Все квітло і пахло як ні в кого в селі. І румбамбар в нас був найчервоніший, найтовстіший і найсоковитіший. А під його листям я ще в десять років міг успішно сховатись навіть від дощу. І полюбляли ми його їсти в першу чергу свіжим, з цукром. Бабуся ж готувала нам з румбамбаром і пиріжки, і в борщ додавала, і в підливу. Але солодкий смак румбамбару з цукром забути неможливо. Сьогодні презентуємо вам квінтесенцію мистецтва робити традиційне варення. Мармуляда з румбамбару, це неперевершене поєднання свіжості весни і затьмарюючої солодкої насолоди. Беззаперечно сподобається панянкам і дітям. Ґоноровим чоловікам теж засмакує більш ніж. Бо для мене, наприклад, це приємний спогад дитинства, а для вас може стати новим незабутнім враженням, яке буде нагадувати про приємну пору навіть холодного зимового вечора.
Приправка до борщу. 30 грн. за баночку 250 грамів. Ми пильнуємо аби ґазди і ґаздині не тільки файно їли, але й файно готували. Спеціально для тих хто невпинно гарує і ніц не має часу на готування, ми створили абсолютно корисну річ - приправку до борщу. З нею готувати борщ можуть навіть маленькі діти.
Конфітюр з трускавок. 46 грн. за баночку 250 грамів. "Не хлібом єдиним" (с) в інтерпретації Шкварки звучить - "Не м'ясом єдиним". Солодкі конфітюри від Шкварки вже встигли завоювати серця, і тендітних панянок, і ґонорових панів. Тому ми не змогли не скористатись можливістю, яку нам надала природа, і зробили для вас солодесенький Конфітюр з трускавок. Сповнений аромату червня, ще не палючого сонця і спогадів з дитинства. Почастуйте себе частинкою безтуробного літа.
Вишневий конфітюр, 46 грн. за баночку 250 мл. Продовження традицій конфітюроробства від Шкварки.
Словничок Кільо = кілограм Слоїк = банка Пальцьопхана кобаса = ковбаса вручну напхана м’ясом, салом і додатками Вудити, вуджене, підвудити = коптити, копчене, підкопчене Вуджене на зимно = холодного копчення Кавалок = шматок, кусок Зупа, зупка (в зупці) = суп, супчик (в супчику) Баняк = велика каструля Сос = соус Вострий = гострий Мармуляда = солодке варення Пильнувати = пильно стежити, приглядати Ґазда, ґаздиня = господар, господиня Гарувати, гарує = важко/багато працювати, важко/багато працює Хлоп = простий селянин, в основному. Аналог російського “мужик”. Підгорля = частина туші трварини під горлом, звідтіля і назва. Пáланка = самогнка яку роблять на Закарпаті. Доводять її і до 70 градусів. Женуть з того що найбільше вродило і нема куди діти. Лєґуміни = всіляка цікава страва, котра робиться зазвичай на свята чи празник, тобто не кожного дня чи тижня Празник = свято в парафії в день святого на честь якого освячена церква Дефіляда = святкування Трускавки = полуниці Аґрус = крыжовник Порічка = червона смородина
Кому цікаво хто ми і звідки взялись - можете подивитись до нашої сторінки у Facebook - https://www.facebook.com/shkvarka. Там є відгуки і всіляка інша інформація.
Замовлення приймаються в приватні повідомлення або за телефоном 0685072222.
По Україні доставка Новою поштою. Оплата на картку Приватбанку або оплата при отриманні.
Зверніть увагу на спеціальну пропозицію щодо дегустаційного набору - знижка 10%. Дегустаційний набір це кожного смаколика по банці, шматку чи паличці, з того що є станом на сьогодні.
Смачного! І на здоров'я!
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Последний раз редактировалось Кума Шкварка 02 ноя 2015 01:20, всего редактировалось 1 раз.
Вітання!) По-трішки розповідаємо вам про нові смаколики, які сотворили куми. Знайомтеся - це наш новий експериментальний соус. Здатен «зірвати дах» усім, хто спробує вгадати, з чого він складається. І ми не жартуємо. У таку маленьку баночку (250 мл) куми примудрилися помістити щось солоденьке, кисленьке, солоненьке, гостреньке і, нарешті, терпкеньке водночас. Що тут скажеш – справжнє випробування для гурманів. Але ми не будемо вас довго інтригувати і відкриємо всі карти. Основу соусу, який у нас називається «5 смаків», складає терен. Його терпкість доповнюють: айва, м’ята, лайм, перець чилі, кардамон, кінза і мед. У результаті маємо консистенцію з абсолютно різними ароматом, смаком і післясмаком. Її можна додавати в маленьких пропорціях до інших соусів, щоб збагатити смакову палітру. Ризикнете?
І буквально сьогодні по обіді кум Петька приніс свіженькі вуджені на зимно м'ясце та сальце і наш «офіс» заполонив його диво-аромат.
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Доброї п'ятниці, добродії та добродійки) Сонячна погода у місті Лева в останній робочий день тижня - приємний дарунок Природи після сніго-, доще- та деревопадів цього тижня. Ніяка погода нам не заважала готувати смаколики для вас, ба навіть стимулювала, бо ніби натякала: "Вже зима..") Свято Романа минуло, у нас замовляли смаколики не тільки для столу, а й для подарунку, що дуже приємно! Тож, увага - підказка: якщо не можете вигадати, що подарувати людини - даруйте смаколики від Шкварки і добре буде всім))) Нагадуємо, що до кінця цього тижня можна внести передоплату на смаколики до новорічного столу і отримати 10% знижки. Таким чином ви зекономите, а ми залучимо інвестиції до виробництва смаколиків. Бажаємо гарних вихідних! Відпочивайте, зміцнюйте імунітет, щоб не хворіти на свята, подивіться гарний фільм, сходіть на виставу або ж просто вдома послухайте музику Штрауса - позитивний настрій надає сил до вирішення будь-яких питань.
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Якщо запитати у кумів, яку зі своїх ковбас вони вважають найвдалішою, то вони скажуть, що люблять їх усіх однаково, але потайки думатимуть про пальцьопхану з пармезаном. Якось кум Михайло зізнався, що вважає її ідеальною по насиченню. А кум Юрко досі не знайшов епітетів, щоб описати наскільки йому вдалося збалансувати м’ясний і сирний аромат у вичищеній свинячій кишці. Словом, італійський «король сирів» і українське м’яско тут дуже пасують один одному. Пармезан звитяжно пом’якшує смак свинячої шинки, хоч подекуди навіть перетягує акцент на себе. Однак велетенські кавалки добірного м'яса із поросячої дупці, здається, зовсім не ображаються на поведінку свого чудернацького сусіда і просто роблять свою справу. До слова, у свинячій шинці є десятки м'язів, які залежно від прижиттєвої активності мають різне забарвлення - від паперово-білого до темно-гранатового кольору. Візьміть тоненьку скибку нашої ковбаски і придивіться крізь неї на сонечко... Інколи здається, що лише цих, неописаних у підручниках з кольористики барв достатньо, аби бути ситим. Принаймні естетично... Ця ковбаска, як всі інші кумівські сиров’ялені, не терпить герметичних упаковок. За кілька днів у вакуумній плівці вона наче задихається – змінює смак і аромат. Саме тому Юрко і Михайло рекомендують загортати паличку в папір або тканину і так зберігати в холодильнику чи при кімнатній температурі.
Чекаємо на Ваші замовлення! При внесенні попередньої оплати за замовлення на Різдво до 14 грудня - знижка 10%!
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
А у нас поповнення! До «солоденької парочки» антизастудних додатків до чаю - «Медового імбиру» і «Обліпихи, щоб не пчихав» - долучилася ще одна мегакорисна українська ягідка – калина. Зібрана після перших морозів, перетерта з цукром. Ні натяку на пастеризацію. Коли йдеться про цілющу рослину, то «гріхом про таке навіть подумати». Так казали наші бабусі, так тепер кажемо й ми. Споконвік то є перший лік від застуди і грипозних вірусів. Яка бабця не годувала нею онуків? Помічна калина при гіпертонії, атеросклерозі, гастриті, коліті, виразці шлунку, цукровому діабеті. Знижує рівень холестерину і нормалізує жировий обмін, а тому має бути у раціоні пишнотілих панів і панянок. Хоча тут важливо «не передати куті меду». Мусимо попередити, що не варто споживати калину людям з високим показником згортання крові, хворим на гіпотонію, подагру, артрит і сечокам’яні хвороби. Якщо ви не належите до цієї когорти людей, можете спокійно нею тонізуватися від Романа до Йордана, а то й довше. Бо зберігається вона у холодильнику, погребі чи зимній коморі – пречудово. Перетерта з цукром, стоїть собі, як лемківська писанка, аж до наступного врожаю. Смакуйте і шануйтеся! Ваша Шкварка
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Приїхала до нас з Полісся нова пальцьопхана ковбаска. З гірчицею. Якщо бути точним, то з цілими зернами гірчиці. Смак... нема таких слів, щоб описати... В'ялене мяско набирається дуже тонкого аромату і ніжного смаку від спецій. А дрібненькі зерна гірчиці можна ганяти язиком по писку доки не розкусиш :) Готують її батьки кума Юрка. Рецепт знають ще від своїх батьків. Їхні батьки дізнались рецепт від своїх батьків, а ті - від своїх батьків. А ті батьки від своїх батьків... і так можна писати довго, бо готують пальцьопхану з гірчицею на Поліссі вже не один десяток років. Гірчицю на Рівненщині сіяли, аби підживити грунт, бо це, виявляється, надзвичайно корисна рослина. "Зелене добриво" його ще називали. Насіння кидали жменями до свіжого м'яска з сальцем і напихали кишки. Особливих секретів приготування немає. Хіба що, каже батько, не можна кричати, коли сушиться ковбаска. Вона, начебто, любить спокій :) Думаємо, останнє він придумав, щоб жінка не сварилась в хаті. Хоча хто його знає - може то якісь секрети поліських гурманів, чи байки, в які хочеться вірити...
Перша партія Пальцьопханої з гірчицею вже у Шкварці.
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Вранці, прямуючи на Шкварку, побачила державний прапор на будинку. Пошуки у пам'яті що за свято сьогодні нічого не дали. Довелось звернутись до інтернету. Державого свята не виявилось, але віднайшли з колегою, що 16 грудня 1770 року народився Людвіг Ван Бетховен. Обидві фортепіаністки, ми знайомі з його творчістю, як то кажуть, "на ділі") Перечитуючи біографію класика, а саме: "Бетховен не лише зберіг основні риси класицизму (ясність, монументальність, стрункість композиції), а й значно розширив сферу образів", - я зрозуміла, що це прямо про наших кумів Міська на Юрка. Адже вони не лише відродили класику українського ковбасоробства, а й додали нові "образи", що гарно доповнили класику: ковбасу з пармезаном, блакитним сиром і сушеними боровиками. Ще речення з біографії: "Музиці Бетховена притаманна величезна енергетична напруга, збудженість почуттів, драматизм". Таку гаму смаків і емоцій переживав будь-хто, хто смакував наші соуси: пекельні перці, полум'яний ревінь, а терновий - так взагалі вибух уяви! "Відомі звернення Бетховена у своїй творчості до української народної пісні. Так у циклі «24 пісні різних народів» (1816), є обробка для голосу і фортепіанного тріо пісні «Їхав козак за Дунай». Є також варіації на основі пісні «За городом качки пливуть». Так ось, ті качки, що за городом плавали, потрапили на нашу кухню, їх підтушкували у власному соці з сількою та перчиком і отримали "Тушковану качку", яку ми вам і презентуємо сьогодні. Її зробили зовсім мало, але дуже вдало! Бажаємо вам гарного завершення робочого тижня! Сподіваємось, що всі були чемні і встигли підготуватись до свята Миколая. Щоб дарувати і, звісно, отримувати подарунки)
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Коли на наш складик приїжджають копченості сусіди дізнаються про це дуже швидко!)) Адже аромати заполоняють усі усюди. Кажуть, що коли це твоя робота, то швидко звикаєш і не реагуєш на запахи. Це точно не той випадок! Приїзд свіженької партії бекону не лишає нас байдужими. З холодильничка одразу вимальовується дегустаційна баночка пекельного перцю, бородінський хлібчик з насіннячком соняшника і, як у відомій рекламі говорять: "Нехай весь світ зачекає!.."
_______________________________ Актуальний асортимент http://shkvarka.blogspot.com/ Замовлення - в ПП, e-mail: kuma.shkvarka@gmail.com, за тел. 0685072222
Вы не можете начинать темы Вы не можете отвечать на сообщения Вы не можете редактировать свои сообщения Вы не можете удалять свои сообщения Вы не можете добавлять вложения
Кто сейчас на конференции
Сейчас этот форум просматривают: Google [Bot] и гости: 3